Odstavenie prívodu vody alarmom pri roztrhnutí potrubia

Odstavenie prívodu vody alarmom pri roztrhnutí potrubia

Zabezpečovací systém Jablotron 100 má vyvinutých množstvo komponentov. Záplavové detektory Jablotron poskytujú doplnkovú ochranu k alarmu - ochranu voči zaplaveniu. S vhodne nastaveným systémom Jablotron 100 dokážeme uzavrieť prívod vody do objektu, ak bol vyvolaný záplavový poplach. 

Zbernicový záplavový detektor JA-110F

Detektor zaplavenia JA-110F je miniatúrny detektor ktorý sa inštaluje tesne nad podlahu. Snímajúcou časťou sú elektródy. Odporúčame elektródy záplavových detektorov umiestňovať tesne nad rovinu podlahy (1-3mm), aby sme sa vyhli falošným poplachom spôsobeným skondenzovanou vlhkosťou na studenej podlahe alebo kvapôčkou vody z umývania rúk. Umiestnenie je veľmi dôležité a netreba ho podceniť. Systém JA-100 hlási poplach zaplavením formou SMS, GSM hovoru alebo Push notifikácie (MyJABLOTRON).

zabezpecovaci-system-zaplava
Zbernicový záplavový detektor JA-110F

 

Záplavový detektor LD-81 + bezdrôtový magnetický kontakt JA-150M

Ak máte systém Jablotron 100 a nemáte pripravenú kabeláž pre záplavové detektory, je možné vyriešiť ochranu voči zaplaveniu pomocou kombinácie 2 týchto detektorov. Záplavový detektor LD-81 sa pripojí k externým kontaktom magnetu JA-150M (1,5V AA batéria) a máme bezdrôtový záplavový detektor. Pre detektor platí to isté ako pre zbernicový záplavový detektor JA-110F.

bezdrotovy-detektor-zaplavenia
Bezdrôtový magnetický detektor JA-150M možno použiť ako bezdrôtový záplavový detektor spolu s detektorom zaplavenia LD-81

 

Elektrický uzatvárací ventil na prívode vody

Ak chcete v okamihu reagovať na zaplavenie nehnuteľnosti, ideálne je vyriešiť to automatizáciou. Detektor zachytí zaplavenie → systém zareaguje poplachom → systém dá signál, aby programovateľný relé modul (JA-110N - zbernica, JA-150N - bezdrôt) pustil fázu (230V) do ventilu, ktorý je v beznapäťovom stave otvorený a ventil sa pod napätím sa zavrie. Automatizácia vyrieši Vaše obavy a zareaguje v zlomku sekundy.

bezdrotove-rele-jablotron
Bezdrôtový PG modul Jablotron JA-150N. Moduly existujú aj v prevedení na DIN lištu

 

Kontaktujte nás