KOMFOVENT

KOMFOVENT

Výrobca rekuperačných jednotiek

KOMFOVENT je známy výrobca rekuperačných jednotiek. Rekuperačné jednotky KOMFOVENT sa vyrábajú v  Litve, Lotyšsku a Rusku. Značka KOMFOVENT reprezentuje komfort, zdravé vnútorné prostredie, vysokú účinnosť  a ekonomickú prevádzku. KOMFOVENT garantuje vysokú kvalitu a spoľahlivú prevádzku vyrábaných produktov. Výrobca má bohaté skúsenosti s predajom do Škandinávie, nakoľko hlavné sídlo spoločnosti sa nachádza v jej blízkosti, v Litve.

 

Ktoré potrubie je vhodné pre rekuperátor KOMFOVENT?

Najvhodnejšie je potrubie s nízkym tlakovým odporom. Chod rekuperačnej jednotky má byť čo najtichší a bez neželaných vibrácií. V systémoch centrálnej rekuperácie pre rodinné domy sa najčastejšie používa plastové potrubie s priemerom 75mm a 90mm. Výrobca odporúča používať distribučné, stropné a stenové boxy pre pripojenie potrubia a tanierových ventilov. So stanoviskom výrobcu sa zhodujeme a odporúčame tieto boxy inštalovať z jednoduchého a veľmi dôležitého dôvodu - boxy sú nevyhnutné pre čistenie rekuperačných rozvodov.

vhodne-potrubie-rekuperacia
Vhodné potrubie pre centrálny rekuperačný systém

 

 

Rekuperátor - pľúca domu

Rekuperátor je zariadenie, ktoré okrem odvodu vydýchaného vzduchu privádza čerstvý vzduch do interiéru. Mal by byť udržiavaný v čistote. Samozrejmosťou sú peľové filtre F7. Centrálne rozvody je potrebné čistiť v pravidelných intervaloch.

filtre-komfovent
Samozrejmosťou sú peľové filtre F7, ktoré treba meniť v pravidelných intervaloch